2016 Schedule


Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
10:00AM
10:30
11:00AM Classical Hour
11:00AM
11:30 Hosted by Def3 & ThinkTank
11:30AM
12:00PM Yoga of Bass w/ FreQ Nasty & Claire
12:00PM
Zeke Beats
12:00PM
12:30
1:00PM
1:30 Hoola
1:30PM
Stylust Beats
1:30PM
2:00PM
2:30 Pigeon Hole
2:30PM
3:00PM Footprints
3:00PM
3:30 Skiitour
3:30PM
4:00PM
4:30 WAVS (VS. + Wakcutt ft. Lyndi Lush)
4:30PM
5:00PM Fort Knox 5 ft. Qdup
5:00PM
5:30 Yan Zombie
5:30PM
6:00PM
6:30 Adept
6:30PM
DJ Soup
6:30PM
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
7:00PM
7:30
8:00PM Tennyson
8:00PM
8:30 Morninglory
8:30PM
9:00PM S2
9:00PM
9:30
10:00PM DJ Just-B
10:00PM
10:30 Space Jesus
10:30PM
11:00PM Justin Pleasure
11:00PM
11:30
12:00AM Breakfluid
12:00AM
Esseks
12:00AM
12:30
1:00AM An-ten-nae
1:00AM
1:30 El Papachango
1:30AM
2:00AM
2:30 Jorma
2:30AM
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
3:00AM Woodhead
3:00AM
3:30 Braden Early
3:30AM
4:00AM
4:30 Kimmy K
4:30AM
Lorne B
4:30AM
5:00AM
5:30 CLOSED
6:00AM CLOSED
6:30
7:00AM
7:30
8:00AM
8:30
9:00AM
9:30
10:00AM


Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
10:00AM CLOSED CLOSED
10:30
11:00AM SubPac Sound Healing w/ FreQ Nasty
11:00AM
11:30
12:00PM Mooves
12:00PM
12:30
1:00PM Opening Ceremony with Soul Fire Dance
1:00PM
Foxy Moron
1:00PM
1:30
2:00PM Adham Shaikh
2:00PM
2:30 Fort Knox 5 ft. Qdup
2:30PM
3:00PM Logan Hart
3:00PM
Freddy J
3:00PM
Vespers
3:00PM
Ragga Jungle Rinse Out
3:00PM
3:30 Barlee
3:30PM
4:00PM Trotter
4:00PM
The Russ Liquid Test
4:00PM
4:30 Czech
4:30PM
5:00PM Lefy
5:00PM
WYLN
5:00PM
5:30 DeBlock
5:30PM
Soulular
5:30PM
6:00PM Mandai
6:00PM
6:30 DJ Soup
6:30PM
Father Funk
6:30PM
Naasko
6:30PM
Perkulat0r
6:30PM
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
7:00PM Riddim Fernandez
7:00PM
Lost City
7:00PM
7:30
8:00PM Nora En Pure
8:00PM
K+Lab
8:00PM
Meow Mix
8:00PM
Kennedy Jones
8:00PM
Ramzoid
8:00PM
8:30 Only Now (aka Kush Arora)
8:30PM
9:00PM SNBRN
9:00PM
KJ Sawka
9:00PM
Josh Pan
9:00PM
9:30 Neon Steve
9:30PM
10:00PM Justin Martin
10:00PM
Omnika In Motion
10:00PM
Dirtwire
10:00PM
Ephwurd
10:00PM
10:30 Headphone Activist
10:30PM
Sam Gellaitry
10:30PM
11:00PM Opiuo
11:00PM
Roni Size & Krust Present Full Cycle ft Dynamite MC
11:00PM
11:30 Sweet Anomaly
11:30PM
12:00AM AlunaGeorge
12:00AM
Hermitude
12:00AM
The Gaslamp Killer
12:00AM
12:30 Stickybuds
12:30AM
Caspa & Rusko
12:30AM
1:00AM Gorgon City
1:00AM
Tyler Stadius
1:00AM
1:30 Troyboi
1:30AM
Stwo
1:30AM
2:00AM The Funk Hunters
2:00AM
Excision
2:00AM
2:30 Boys Noize
2:30AM
Ryan Wells
2:30AM
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
3:00AM Om Unit
3:00AM
Eprom
3:00AM
3:30 Defunk
3:30AM
TC
3:30AM
4:00AM Chris Lorenzo
4:00AM
Leif
4:00AM
4:30 Michael Red (4:30-5:45am)
4:30AM
Tails
4:30AM
5:00AM Joseph Martin
5:00AM
Liquid Stranger
5:00AM
5:30 Wallis
5:30AM
Andy Soloman
5:30AM
6:00AM Goopsteppa (5:45-7am)
6:00AM
CLOSED
6:30 CLOSED
7:00AM CLOSED CLOSED CLOSED Joshua James
7:00AM
7:30
8:00AM Matt Robertson
8:00AM
8:30
9:00AM CLOSED
9:30
10:00AM


Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
10:00AM CLOSED CLOSED CLOSED CLOSED CLOSED CLOSED
10:30
11:00AM
11:30 iLoveHoolaHoops Workshop with FunkConscious
11:30AM
12:00PM
12:30 Marty Carter w/ Russ
12:30PM
1:00PM Sean Rodman
1:00PM
1:30 Russ-2-Fari
1:30PM
Hip Hop Showcase
1:30PM
2:00PM Fashion Fiasco Fantastico w/ DJ Faiith
2:00PM
2:30 Jittabug
2:30PM
3:00PM MA/AM
3:00PM
3:30 Lazy Syrup Orchestra
3:30PM
Kermode
3:30PM
4:00PM Sweet Pickle
4:00PM
Fattycakes
4:00PM
4:30 Val Kilmer & The New Coke
4:30PM
Wmnstudies
4:30PM
5:00PM Freebound
5:00PM
JGirl & Manousos
5:00PM
Love You Miss You
5:00PM
5:30
6:00PM Everyman - Pumpkin Tribute
6:00PM
Natural Alchemy
6:00PM
Cass Rhapsody
6:00PM
Kid Kurse
6:00PM
6:30 The Gaff
6:30PM
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
7:00PM 2TIGHT
7:00PM
ft. Mat The Alien (6:30-8pm)
7:00PM
Melo.Nade
7:00PM
Shasta
7:00PM
Vekked
7:00PM
7:30 Plastician
7:30PM
8:00PM DJ Nu-Mark
8:00PM
Shiny Things
8:00PM
Dubconscious
8:00PM
Stylust Beats
8:00PM
8:30 Hotel Garuda
8:30PM
9:00PM Questlove
9:00PM
DJ Madd
9:00PM
Chali 2na & The House of Vibe
9:00PM
Greazus
9:00PM
9:30 Branko
9:30PM
10:00PM Autograf (10-11:20pm)
10:00PM
Cut Chemist
10:00PM
ill.Gates
10:00PM
10:30 Subscura
10:30PM
Alix Perez
10:30PM
11:00PM Skratch Bastid
11:00PM
Thelem
11:00PM
The Librarian
11:00PM
Subvert
11:00PM
11:30 Mat The Alien (11:20-11:40pm)
11:30PM
12:00AM Beats Antique ft. David Satori & Tommy Sidecar (11:40pm-1am)
12:00AM
Z-Trip
12:00AM
Grandtheft
12:00AM
Flava D
12:00AM
12:30 Truth
12:30AM
DJ Laura Low
12:30AM
1:00AM Amine Edge & DANCE
1:00AM
1:30 A. Skillz
1:30AM
Sub Focus
1:30AM
DJ Q
1:30AM
2:00AM Lion-S
2:00AM
2:30 REZZ
2:30AM
The Widdler
2:30AM
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
3:00AM Featurecast
3:00AM
The Upbeats
3:00AM
Sorrow
3:00AM
3:30
4:00AM Teemid
4:00AM
Barisone
4:00AM
Leland Riiivr
4:00AM
4:30 Neighbour
4:30AM
Sunrise Liquid Jam
4:30AM
Taal Mala
4:30AM
5:00AM
5:30 CLOSED Hakuu
5:30AM
Michael Red
5:30AM
6:00AM CLOSED CLOSED
6:30 CLOSED
7:00AM CLOSED Sijay James
7:00AM
7:30
8:00AM
8:30 CLOSED
9:00AM
9:30
10:00AM


Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
10:00AM CLOSED CLOSED CLOSED CLOSED CLOSED CLOSED
10:30
11:00AM iLoveHoolaHoops Workshop with Dubconscious
11:00AM
11:30
12:00PM Infinati
12:00PM
12:30
1:00PM Intersect
1:00PM
1:30
2:00PM Adham Shaikh
2:00PM
2:30 Fractal Funk Jam - Hosted by Smalltown DJs
2:30PM
3:00PM Theo Tzu
3:00PM
Boats
3:00PM
3:30
4:00PM Ocea Sasa
4:00PM
Light Twerkerz
4:00PM
Nightmares On Wax
4:00PM
4:30 BIOS
4:30PM
5:00PM Cut La Whut
5:00PM
Octaban
5:00PM
Arlen
5:00PM
5:30
6:00PM Mat The Alien
6:00PM
Application
6:00PM
Two Timer
6:00PM
The Originalz
6:00PM
6:30
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
7:00PM Moontricks
7:00PM
The Sugarbear
7:00PM
Dua & Generic
7:00PM
7:30 Chuurch
7:30PM
SkiiTour
7:30PM
VNDMG
7:30PM
8:00PM Five Alarm Funk
8:00PM
Inncouragable
8:00PM
DJ Anger
8:00PM
8:30 The M Machine
8:30PM
9:00PM Purple Disco Machine
9:00PM
Lady V
9:00PM
Haywyre
9:00PM
Conrank
9:00PM
9:30 Jpod The Beat Chef (9:30-10:45pm)
9:30PM
10:00PM Mija
10:00PM
Manic Focus
10:00PM
10:30 Felix Da Housecat
10:30PM
Circus Acts Insomniacs (10:45-11pm)
10:30PM
Mich Duvernet
10:30PM
Shades
10:30PM
11:00PM CloZee
11:00PM
Keys N Krates
11:00PM
11:30 Getter
11:30PM
12:00AM Green Velvet
12:00AM
Meow Mix
12:00AM
Snails
12:00AM
Troyboi
12:00AM
12:30 Emancipator
12:30AM
1:00AM Marshmello
1:00AM
1:30 Ghastly
1:30AM
Andy C & Armanni Reign
1:30AM
Bleep Bloop
1:30AM
2:00AM Shigeto
2:00AM
2:30 What So Not
2:30AM
El Papachango
2:30AM
3:00AM Dr. Fresch
3:00AM
xxyyxx
3:00AM
G Jones
3:00AM
Yheti
3:00AM
3:30
Time Pagoda Fractal Forest Grove Living Room Village Amphitheatre
4:00AM Destructo - Sunrise Sermon
4:00AM
Marvel Years
4:00AM
4:30 Slynk
4:30AM
A Sol Mechanic
4:30AM
Sabo
4:30AM
Longwalkshortdock
4:30AM
5:00AM Scottie D
5:00AM
5:30 CLOSED
6:00AM Rich-e-Rich
6:00AM
Flamingosis
6:00AM
CLOSED
6:30
7:00AM CLOSED
7:30 CLOSED
8:00AM The Pride
8:00AM
8:30
9:00AM
9:30
10:00AM Gemma Luna
10:00AM
10:30
11:00AM
11:30 CLOSED
12:00PM CLOSED

Download schedule as a CSV



Copyright 2017 - Shambhala Music Festival Ltd.